Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter, 2006 yılında Amerika’da kurulmuş olan bir sosyal medya platformudur. Milyonlarca üyesi ile yayın yapan Twitter, görselden ziyade mesaj iletme konusunda oldukça gelişmiştir. Hatta “internetin SMS’i” olarak da adlandırılmaktadır. Twitter hesabı nasıl silinir? Twitter’da kullanılmayan hesaplar siliniyor mu? bu sorulara ve daha fazlasına yazımızın devamında cevap bulabilirsiniz..

Twitter Hesap Silme

Ders, iş, güven problemleri ve fazla zaman geçirme gibi nedenlere bağlı olarak Twitter hesabımızı kapatmak isteriz. Peki, Twitter hesabı nasıl silinir? Gelin bu sorunun cevabını sırayla inceleyelim:

Öncelikle aşağıda verdiğimiz linke giderek silme işlemini burada gerçekleştireceğimizi bilmelisiniz.

* Twiiter hesap silme linki: https://twitter.com/settings/deactivate 

* Linke gittikten sonra silmek istediğiniz hesaba giriş yapınız.

* Karşınıza çıkan sayfada sizden neden hesabınızı silmek istediğinizi soracaktır. Bu soruyu cevapladıktan sonra aşağıda yer alan “Devre Dışı Bırak” tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

ig takipçi satın al

Twitter Hesabımı Sildim Yeniden Açabilir Miyim?

Ani karar ve sonrasında yaşanan pişmanlık hayatımızın her anında karşılaşabileceğimiz bir durumdur. Twitter hesabınızı kapattınız ve sonrasında pişmanlık yaşadıysanız telaş yapmayın. Twitter bu konuyu göz önüne alıp hesabınızı silme işlemi gerçekleştirmeniz durumunda bütün verileri 30 gün boyunca silmez ve askıya alır. Bu süre zarfında Twitter’a eski bilgilerinizle giriş yaparak hesabınızı yeniden aktifleştirebilirsiniz. Ancak, unutmamalısınız ki yeniden aktifleştirdiğiniz hesabı kapatmak için 30 gün beklemeniz gerekecektir. 

Twitter Hesabı Sildikten Sonra Mesajları Görünür Mü?

Twitter’ın bu konu hakkında herhangi bir açıklaması olmayıp, 2019 senesinde Karan Saini adlı güvenlik araştırmacıya sorulan bu soru karşısında mesajların Twitter tarafından arşivlendiğini belirtmiştir. Bu mesajları kullanıcılar 30 gün geçtikten sonra ulaşması mümkün olmasa da dava gibi olaylarda mahkemenin Twitter’dan resmi kanallar aracılığıyla istemesi sonucunda paylaşıldığı bilinmektedir. Bu nedenden dolayı geçmişe dönük mesaj kanıtlarına mahkeme aracılığıyla ulaşmanız mümkün olarak görünüyor.

ig türk beğeni satın al
Twitter Kullanılmayan Hesaplar Siliniyor Mu?

Başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya kullanıcısı kullandıkları platformda aktif olmayan hesapların silinip silinmediğini merak etmektedir. Bütün mecralarda olmasa da birçoğunda aktif olmayan hesaplar bir süre sonra kalıcı olarak silinebilmektedir. Peki, Twiter hesabı ne zaman silinir? Twitter resmi sitesinin yardım kısmında paylaştığı içeriğe göre; Twitter hesabına 6 ay süre boyunca hiçbir şekilde giriş yapılmadığı takdirde kalıcı olarak silinebileceği belirtilmiştir. Eğer ki hesabınızın silinmesini istemiyorsanız 6 ay boyunca en az bir defa giriş yapmanız önerilir. 

“Twitter hesabıma giriş yapamıyorum, ne yapmalıyım?” sorusu da en sık sorulardan bir tanesi. Eğer ki şifremi unuttum seçeneğinden faydalanmanıza rağmen halen hesabınıza giriş yapamıyorsanız support@twitter.com adresine mail atarak yardım isteyebilirsiniz. Twitter hesabınıza giriş yapamıyorsanız 6 ay sonra kalıcı olarak silinebileceğini unutmamalısınız.

Twitter Müşteri Hizmetleri Numarası nedir?

Hesap silme ve dondurma gibi işlemler için bazı kullanıcıların Twitter müşteri hizmetleri numarası aradığını fark ettik. Neredeyse bütün sosyal medya ağında olduğu gibi Twitter’a yalnızca mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İnternet üzerinde paylaşılan numaralara itibar göstermeyiniz. Hesap hakkındaki bütün soru ve sorunlarınızı yukarıda paylaştığımız mail adresinden ulaşınız.