Tumblr Takip Etmeyenleri Bulma

Tumblr Takip Etmeyenleri Bulma

Tumblr'ın kullanımı oldukça kolaydır. Pekçok kullancı başta sıkıntı çekse de, alıştıktan sonra kolayca fotoğraf veya video paylaşımında bulunabiliyor. Tumblr, 2007 yılında David Karp ve Marco Arment tarafından blog tarzı bir sosyal platformu olarak kurulmuştur. Tumblr'ın en yoğun talep gördüğü, en çok kullanıldığı 2013 senesinin Mayıs ayında Tumblr'ı tam 1,1 milyar dolara Yahoo'ya sattı. Yahoo Tumblr'ı beklenilen seviyeye çıkartamayarak çok ciddi kullanıcı kaybetti. Bu büyük kaybın ardından bir de 2017-2018 yıllarında blog odaklı bir sosyal platformdan çok, yetişkin içeriklerin çoğunlukta yer aldığı +18 bir platform gibi faaliyet göstermeye başlamıştı. Bunun ardından Yahoo 2013 yılında satın aldığı ücrettin %99 daha az bir fiyata 2019 yılında yaklaşık 3 milyon dolara Automattic'e sattı. Tumblr hakkında bu kısa bilgilerden sonra Tumblr takip etmeyenleri bulma yöntemini anlatacağız.

Tumblr Takip Etmeyenleri Bulma

Tumblr'ı bir süredir kullanıyorsanız takip ettiğiniz ve takipçiniz fazla olacaktır. Sizleri takip etmeyenleri merak edip, onları takipten çıkartmak isteyebilirsiniz. Tumblr takip etmeyenler nasıl bulunur yazımız sayesinde sizlere bunun cevabını vereceğiz. Öncelikle eskiden bu tarz programların fazla sayıda olduğu dönem vardı. Yahoo'nun yanlış politikaları sonucu kullanıcı kaybettikçe program ve site sayıları azalmış oldu. Fakat onlar da pek güvenilir değildi. Çünkü hesabınızla giriş yaptığınız için kendi isteğiniz olmadan takip, beğeni ya da reblog işlemi yapıyordunuz. Halen internette bu işlemi yapan 1-2 site kalmış olsa da, tavsiyemiz asla onları kullanmamanız olacaktır. Peki ben nasıl beni güvenli bir şekilde Tumblr'da beni takip etmeyenleri bulacağım diyorsanız;

1- İlk adım olarak bilgisayardan Tumblr bloğunuza giriş yapınız.

2- Ardından sağ üstte bulunan insan emojisine tıklayın ve Takip Edilenler bölümüne tıklayın.

3- Karşınıza takip ettiğiniz blogların listesi çıkacaktır.

4- Yanlarında yeşil küçük insan emojisi olmayan bloglar sizi takip etmiyor demektir. Yanlarında yeşil küçük emoji olanlarla ise karşılıklı takipleştiğiniz anlamına gelir.

Örnek görsel olarak;


Örnek görselimizde de gösterdiğimiz üzere ilk iki blog ile biz karşılıklı takipleşiliyorken, üçüncü sıradaki blog bizi takip etmiyor. Bu şekilde hem programa ihtiyaç duymadan, hem de basit ve güvenilir bir şekilde Tumblr'da sizi takip etmeyenleri takipten çıkartabilirsiniz.

Böylelikle Tumblr takip etmeyenleri bulma yazımızın sonuna geldik. Tumblr veya başka sosyal medya platformları hakkında merak ettiğiniz ya da öğrenmek istediğiniz bir konu var ise iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.