Instagram Takip Engeli Kaldırma 2023

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2023

Instagram Takip Engeli Nedir?

Instagram algoritmalarının olası spamı ve üçüncü parti yazılımları engellemek amacıyla her kullanıcıya bir takip engel sınırı koymaktadır. Bunun amacı daha kaliteli ve keyifli bir Instagram oluşturmaya çalışmaktır. Ardı ardına çok fazla sayıda takip isteği atmamanız için bu şekilde bir sınırlandırılma vardır.

Instagram Engel Yemeden Takip Etme Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmakla beraber sürekliliğini sağlayabilmek için oldukça sıkı kurallar geliştirmektedir. Özelikle instagram takip engeli konusunda oldukça büyük gelişmeler yaşandı. 2016 yıllarında takip sınırı olmazken, şimdi saatlik ve günlük sınırlamalar bulunuyor. Instagram’ın kendisinin belirlediği takip limitleri vardır. Bu limitlerin aşılması durumunda günlük, haftalık ya da aylık engellemeler ile karşılaşabilirsiniz. Instagram engel yemeden takip etme size verebileceğimiz tavsiyemiz dakikada 10, saatlik ise 40 olmalıdır.Instagram Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram'ın net bir süresi olmamakla birlikte, ortalama bir süre vardır. Çok hızlı bir şekilde instagram takip işlemi 1 ya da 2 kere yaptıysanız, genelde hesaplarınızdaki engel 24 ila 48 saat arasında açılmaktadır. Engel kalktıktan sonra tekrar bu şekilde takip işlemine devam ederseniz hesabınızın eski haline dönme süresi 5 ila 7 günü bulabilmektedir. 3. parti yazılımlar kullanarak hesabınızı büyütme çabası içerisindeyseniz hesaplarınızdaki takip engelinin kalkma süresi 30 ila 40 günü bulabilmektedir.

Instagram Takip Engelimi Nasıl Kaldırabilirim?

Çoğu durumda Instagram sizlere bir tarihi verir ve o tarihte instagram takip engeli kalkar. Eğer Instagram ile iletişime geçip, süresi azaltmak istiyorsanız geçerli bir sebebiniz olmalıdır. Eğer geçerli bir sebebiniz varsa bu adımları izlemelisiniz.

* Instagram profil sayfanıza girin
* Sağ üstte yatay olarak 3 çizgi bulunan yere tıklayın
* Ayarlar'a tıklayın
* Yardım kısmına tıklayın
* Sorun Bildir'e tıklayın
* Geçerli sebenizi oraya yazabilirsiniz.

Uygun görülmesi halinde engeliniz 30 dakika içerisinde kaldırılacaktır.
 

Instagram Takip Engelini Kaldırma Linki

Birçok forum ve blog sitesinde bu başlıkta yanıltıcı içerikler paylaşılmaktadır. Fakat maalesef ki instagram takip engelini kaldırma linki diye bir şey yoktur. Size verilen linklere tıklamamalı, size bu şekilde ulaşan kişileri ise engellemlisiniz. Hesabınız çalınabilir dolandırcılık işlemleri için kullanılabilir.
 

Instagram Takip Etme Sınırımı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu sayılar ve sınır hakkında net bir bilgi yoktur. Fakat eski tarihli açılmış Instagram hesaplarının limiti, yeni açılan hesaplara göre çok daha fazladır. Bu yüzden takip etme işlemlerinizi hesabınızın tarihine göre yapmanız engel yememeniz için sizlere büyük fayda sağlayacaktır.